Europa

Wczasy w Chorwacji – czy warto?

• Bookmarks: 2 • Comments: 7


Okazuje się, że wczasy w Chorwacji są dziś jedną z najbardziej popularnych form spędzania urlopu. Do Chorwacji ciągną wszyscy. Młodzi, dorośli, a nawet i ci w podeszłym wieku. Trudno jest im się dziwić, skoro Chorwacja jest tak cudowna! Czaruje widokiem czystych wód, robiących wrażenie kamiennych plaż, a jeśli tylko ma się okazję popłynąć dalej od linii brzegu, dostrzec można również rafy koralowe, o którym wiele z nas jedynie śni, przyglądając się im w telewizji w ramach różnego rodzaju programów.

Wczasy w Chorwacji to dobry pretekst do tego, by móc wreszcie porządnie odpocząć. Tam rytm życia jest spokojniejszy niż u nas, można usiąść wygodnie w restauracji, gdzie świeże owoce morza oraz ryby to podstawa. Najlepiej jest wybrać knajpę, która znajduje się w mniej znanym turystycznie miejscu. To właśnie z dala od turystów tętni prawdziwe chorwackie życie. Z tego również powodu wiele osób omija Dubrownik (choć jest naprawdę piękny!) i wybiera te małe miasteczka, które pojawiają się na linii brzegowej między Dubrownikiem, Riwierą Makarską i wyżej aż do Rijeki. To raj dla naszych oczu. Inna kultura, architektura i smak. Język mamy do chorwackiego zbliżony.
Jeśli skusiły Cię wczasy w Chorwacji, zastanów się nad tym, czy może nie jest to dobry pomysł, by wybrać się tam w najbliższe wakacje. Wynająć jacht z przyjaciółmi, albo przyjemny apartament z ukochaną. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujemy, warto jest odsunąć się trochę od zatłoczonych miejsc i rozkoszować pięknem Chorwacji bez turystów wokół.

comments icon7 comments
7 notes
0 views
bookmark icon

7 thoughts on “Wczasy w Chorwacji – czy warto?

    Write a comment...

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Oldest
    Newest
    Most Upvoted