Weekend za miastem – gdzie można odpocząć w okolicach Warszawy?

hotel SPA pod Warszawą

Każdy weekend to doskonała okazja, by wyjechać z miasta, odpocząć, spędzić aktywnie czas i zobaczyć coś nowego. Uwielbiamy długie weekendy, które oferują nam dużo wolnego czasu, w zamian za pojedyncze dni urlopu. Ale i te „zwykłe” weekendy warto spędzać z dala od smogu, spalin i blokowisk. Gdzie wolny weekend mogą spędzić Warszawiacy, by podróż nie zajęła im połowy czasu, jaki mają na odpoczynek?

Wypoczynek nad wodą – Zalew Zegrzyński i Jezioro Białe

Zalew Zegrzyński przyciąga turystów z całego regionu. Stosunkowo blisko mają do niego mieszkańcy województwa łódzkiego i podlaskiego, którzy także chętnie zjeżdżają tu na weekend. Mieszkańcy województwa mazowieckiego, a przede wszystkim stolicy, nad Zalew Zegrzyński mają tak blisko, że swobodnie mogą tam pojechać na jeden dzień, wrócić do domu na nocleg i w niedzielę ponownie pojechać nad wodę.

Zalew Zegrzyński to duży akwen wodny, na którym można uprawiać sporty wodne. Możemy tu żeglować, jeździć na nartach wodnych, pływać kajakami czy rowerami wodnymi, a także uprawiać windsurfing. Możemy także po prostu poleżeć na plaży, poopalać się i zażywać orzeźwiających kąpieli. Bogata infrastruktura sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli jednak spragnieni jesteście ciszy i spokoju, lepszym wyborem będzie wypoczynek nad Jeziorem Białym. To niezwykle czyste jezioro objęte strefą ciszy znajduje się dalej, niż Zalew Zegrzyński, bo między Gostyninem a Płockiem, ale naprawdę warto poświęcić cztery godziny jazdy w obie strony. Jezioro Białe to raj dla nurków, dla osób preferujących aktywny wypoczynek. Można tu wypożyczyć sprzęty wodne bez motorów – kajaki, rowery wodne czy łódki. Dookoła znajdują się ścieżki rowerowe różnej trudności, warto wypożyczyć rower i zwiedzić okolicę na jednośladzie. Małe Mazury, jak mówi się o Pojezierzu Gostyńskim, to doskonałe miejsce na wypoczynek za miastem.

Wypoczynek w hotelu SPA – odnowa biologiczna ciała i duszy

Weekendowe wyjazdy do hotelu SPA są coraz popularniejsze. Coraz większa baza hotelowa, coraz ciekawsze oferty i atrakcyjne ceny sprawiają, że na taki luksus może pozwolić sobie coraz więcej osób. A naprawdę warto! Nawet najaktywniejsi z nas lubią czasami poleżeć w jacuzzi, nacieszyć się chwilami spędzonymi w basenie i w saunie, oddać się zabiegom pielęgnacyjnym.

Mieszkańcy stolicy mogą wybrać się do hotelu SPA pod Warszawą, unikając długiej podróży i korków na trasie. Istnieje także możliwość połączenia wypoczynku w hotelu SPA z wypoczynkiem nad wodą. Nad Zalewem Zegrzyńskim znajdziemy różnorodne formy noclegu, w tym również hotele ze SPA.

Agroturystyka lub pole namiotowe – weekend na łonie natury

Wśród nas nie brakuje miłośników spędzania wolnego czasu na łonie natury. Chętnie wyjeżdżamy pod namiot, by w ciągu dnia czas spędzać na wycieczkach rowerowych i spływach kajakowych, a wieczorem przy ognisku z gitarą.

Gospodarstwa agroturystyczne również przyciągają coraz więcej fanów, oferując różnorodne zajęcia. Podczas pobytu można nauczyć się robić masło, napary z ziół i potrawy z ogólnodostępnych roślin. Są również takie miejsca, gdzie nauczymy się strzelać z łuku, jeździć konno i powozić bryczką.

Macie już pomysł, jak spędzić najbliższy wakacyjny weekend? A może każdy weekend chcielibyście spędzić inaczej?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*