Zbliżające się lato to czas, w którym nasze myśli biegną w kierunku urlopu. Wiele z nas planuje spędzić je nad morzem, korzystając z uroków sportów wodnych, morskich, ale także słonecznych kąpieli. Niestety część miłośników opalania zapomina, by opalać się w sposób kontrolowany i bezpieczny dla zdrowa. Przypominamy, jak powinno wyglądać bezpieczne opalanie – o czym trzeba pamiętać i jakich błędów unikać podczas opalania?
Bezpieczne opalanie – obowiązkowa ochrona przeciwsłoneczna
Planując wypoczynek na plaży i w wodzie, należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Jeszcze przed wyjściem z domu należy posmarować się kosmetykiem z filtrem UV, który koniecznie należy ze sobą zabrać. Pamiętajmy, by stosować go nie rzadziej niż co 2 godziny, a smarowaniem balsamem do opalania należy powtarzać za każdym razem, gdy wychodzimy z domu. Przed promieniami słonecznymi należy chronić także głowę i oczy – okulary przeciwsłonecznie muszą zawierać filtry UV.
W ciągu dnia nie zapominajmy o uzupełnianiu płynów – woda, lemoniada, mrożona herbata będą najlepszym wyborem. Unikajmy też leżeniu na słońcu cały dzień. Dozujmy ilość promieni słonecznych, szukajmy cienia i ochłody w wodzie. Po przyjściu z plaży należy wziąć prysznic i posmarować skórę kojącym kosmetykiem po opalaniu. Doskonale sprawdzi się balsam kojący DermaQuest z CBD – kosmetyk konopny o silnych właściwościach przeciwzapalnych, regenerujących i nawilżających.
Bezpieczne opalanie zapewni nam piękną opaleniznę, bez podrażnień i oparzeń. W przyszłości za dobre nawyki zostaniemy nagrodzeni wolniej postępującymi procesami starzenia. Przede wszystkim jednak właściwe opalanie znacząco zmniejszy ryzyko nowotworów skóry.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Bio-Med.
Fot. Shutterstock.