Majówka 2018 – co warto zobaczyć w Krakowie i okolicach?

Co zwiedzić w Krakowie?

W tym roku wystarczy wziąć 3 dni wolnego, by cieszyć się 9 dniami wolnymi w majówkę! To doskonała okazja na dłuższą wycieczkę i zwiedzenie kilku miejsc w Polsce. Jeśli nie masz pomysłu, gdzie jechać, zapraszamy do Małopolski – do Zakopanego, Wieliczki i oczywiście Krakowa! Atrakcji turystycznych w Krakowie i okolicach jest wiele, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Atrakcje turystyczne w Krakowie, których nie możesz pominąć!

Jeśli dotychczas w majówkę wolałeś zwiedzać europejskie stolice, wybór Krakowa na tegoroczne zwiedzanie będzie doskonałym pomysłem! Dlaczego? Urokliwa Praga, monumentalny Berlin, romantyczny Rzym czy piękny Madryt robią naprawdę duże wrażenie. Przypomnisz sobie jednak, że w kraju nad Wisłą również jest wiele pięknych miejsc, które zapierają dech w piersiach obcokrajowców. A Kraków jest prawdziwą perełką wśród europejskich turystycznych atrakcji!

Obowiązkowym punktem będzie oczywiście Stary Rynek z Sukiennicami i Bazyliką Mariacką. Ze Starego Rynku przespaceruj się na Wawel – siedziba dawnych królów Polski robi ogromne wrażenie! Poświęć chwilę i zwiedź Skarbiec Koronny i Zbrojownię oraz Prywatne Apartamenty. Jeśli po takim zwiedzaniu będziesz miał ochotę się przewietrzyć, koniecznie udaj się na spacer wokół Wawelu.

Gdy poznasz najważniejsze zabytki polskiej kultury, udaj się na Kazimierz, czyli dawną dzielnicę żydowską. Jego zwiedzanie możesz rozpocząć właśnie od Wawelu, gdzie zaczyna się jedna z tras turystycznych. Trasa świętego Stanisława wiedzie przez Skałkę i kościół Świętej Katarzyny aż do Placu Wolnica. Druga trasa turystyczna prowadzi przez zabytki Kazimierza, żydowskie, jak i chrześcijańskie.

Kazimierz to nie tylko bogata i bardzo ciekawa historia – to także urokliwe uliczki i kawiarenki, w których warto przysiąść i poczuć się wolnym jak ptak.

Kraków – atrakcje turystyczne dla miłośników natury

W Krakowie jest wiele zabytków, które warto zobaczyć: Uniwersytet Jagielloński, liczne muzea i sanktuaria. Jeśli w Krakowie spędzasz weekend, niestety nie uda Ci się zobaczyć ich wszystkich. To także dobra wiadomość – będziesz mieć okazję, by wkrótce do Krakowa wrócić!

Oprócz najważniejszych zabytków warto zobaczyć także atrakcje, które szczególnie przypadną do gustu wszystkim, dla których wypoczynek na świeżym powietrzu jest najlepszą formą wypoczynku. Jednym z takich miejsc są krakowskie Planty. Park o powierzchni 21 hektarów dzieli się na 8 ogrodów, a na ich terenie (lub zaraz obok) znajduje się wiele zabytków – w tym wspomniany wcześniej Wawel czy Collegium Witkowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kraków jest miejscem osobliwym – łączy dawną historię i szybki rozwój ekonomiczny i demograficzny. To doskonałe miejsce do życia, dlatego wielu turystów wraca do Krakowa na stałe. Wystarczy rozejrzeć się na prężnie działającym rynku nieruchomości, by szybko znaleźć mieszkania na sprzedaż w Krakowie lub do wynajęcia. Jeśli chcesz żyć w mieście, w którym ciągle coś się dzieje, a perspektywy rozwoju są ogromne – Kraków jest miastem właśnie dla Ciebie!

Okolice Krakowa – atrakcje, których nie możesz pominąć

Wielu turystów, planujących wycieczkę do Krakowa, w swoich planach przewiduje także „szybki wypad” do Zakopanego. I chociaż Zakopane to piękne miasto, odradzamy taką wycieczkę w majówkę. Nie chodzi o wysokie ceny, a nawet tłumy zwiedzających Krupówki czy wchodzących na Morskie Oko. Największym minusem są niestety ogromne korki na Zakopiance, które spowodują, że stracisz dużo czasu. Jeśli możesz przedłużyć urlop o dzień lub dwa, wybierz się do Zakopanego po majówce!

Co można więc zwiedzić oprócz Krakowa i Zakopanego? Przede wszystkim Wieliczkę – Kopalnię Soli. Jeśli nie jesteś przekonany czy to jest atrakcja właśnie dla Ciebie, zapytaj o opinię znajomych, którzy mieli okazję zwiedzić Wieliczkę. Jesteśmy przekonani, że po ich recenzjach nie pominiesz tego wyjątkowego miejsca w swoich planach majówkowych!

Oprócz Krakowa i Wieliczki polecamy zwiedzić między innymi Zamek Ogrodzieniec w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej (z Parkiem Miniatur w pobliżu), Ojcowski Park Narodowy, Niepołomice z „drugim Wawelem”, czyli zamkiem wybudowanym przez Kazimierza Wielkiego czy Zator z Lunaparkiem „Zatorland”.

Długa majówka w 2018 roku daje wiele możliwości, ale i tak jesteśmy przekonani, że będziesz mieć dylematy, które miejsca do zwiedzania wybrać. Jedno jest pewne – to będzie naprawdę udana majówka!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*