podróżna apteczka

Inne tematy.
Awatar użytkownika
callybally
Posty: 18
Rejestracja: 16 gru 2019, 22:36

podróżna apteczka

Post autor: callybally »

co zawsze ze sobą zabieracie w podróż?
Awatar użytkownika
pyzzzza
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2020, 23:16

Re: podróżna apteczka

Post autor: pyzzzza »

staram sie nie pakować dużo, takie podstawowe rzeczy typu plastry, coś do odkażania ran, od bólu, na bóle menstruacyjne mam zwsze w pogotowiu vemonis femi, najlepsze tabletki i szybko działają. Koszt kilku złotych a to najlepsze co można kupić bez recepty w aptedce
Awatar użytkownika
rysiek88
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2020, 0:13

Re: podróżna apteczka

Post autor: rysiek88 »

a co bierzecie na ukąszenia owadów? Znacie coś bezpiecznego do stosowanai przez alergików?
aptekąrz

Re: podróżna apteczka

Post autor: aptekąrz »

Zwykle to, co znajduje się w komplecie. Jakieś maski do sztucznego oddychania, wodę utlenioną, bandaże naklejane i zawijane...
Choć czasami zdarza się, że do apteczki podróżnej trzeba coś dokupić: bo na przykład przez x lat pewne rzeczy zdążyły się już przeterminować. Wtedy nie ma sensu kupowanie całego zestawu, tylko znalezienie tej potrzebnej rzeczy. Na przykład mi ostatnio bandaż elastyczny dosłownie rozpadł się w rękach. No to zamówiłem na https://yellowsport.pl/bandaze/elastyczne/ kompletnie nowy. Taki profesjonalny, porządna jakość. Choć mam nadzieję, że nie będzie nigdy konieczności jego używania!
SławkaRz

Re: podróżna apteczka

Post autor: SławkaRz »

Rzeczywiście taka apteczka powinna znaleźć się na każdym wyjeździe wakacyjnym . Macie coś takiego ?My od kiedy zaczęliśmy jeździć na wakacje do Chorwacji czy Grecji - wyjazdy samochodowe, zawsze mamy apteczkę , która pomaga nam zaradzić w trudnych sytuacjach. Apteczka taka musi mieć też odpowiednie wyposażenie czyli przede wszystkim odpowiednie środki opatrunkowe i dezynfekujące. Oczywiście nie może też zabraknąć tabletki na gardło bo podczas wakacyjnych wojaży gardło jest dość poważnie narażone na infekcje.
Lućka

Re: podróżna apteczka

Post autor: Lućka »

Wakacje już niebawem i miejmy nadzieję ,że pojedziemy tam gdzie chcemy. Wracając do apteczki.Właśnie na takie wyjazdy wakacyjne apteczka musi być dobrze zaopatrzona.Nigdy nie wiemy co się może nam przytrafić. Szczególnie wtedy gdy jedziemy do Grecji wiemy ,że słońce dość mocno operuje więc musimy mieć coś na oparzenia słoneczne .Bez takich środków i preparatów ani rusz.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 247
Rejestracja: 07 gru 2019, 18:24

Re: podróżna apteczka

Post autor: Kamilla36 »

Nie może w niej zabraknąć Octenicaru. Krem mam zawsze przy sobie - nie tylko na wyjazdy. Świetnie sprawdza się przy ranach, obtarciach, podrażnieniach, oparzeniach i w wielu innych przypadkach. Zastępuje mi wiele różnych preparatów dzięki tak szerokiemu działaniu. Polecam
Żabka21

Re: podróżna apteczka

Post autor: Żabka21 »

callybally pisze: ↑05 cze 2020, 18:41 co zawsze ze sobą zabieracie w podróż?
Ja zawsze jak jadę na mazury to zabieram ze sobą lornetkę, aby móc sobie z jachtu podziwiać okolicę. Akurat znaleźliśmy super czarter jachtowy na https://www.sailor.pl/pl/czartery-jachtow-w-grecji. Mają tam bardzo dobre jachty.
Awatar użytkownika
andromeda
Posty: 68
Rejestracja: 11 wrz 2019, 11:05

Re: podróżna apteczka

Post autor: andromeda »

SławkaRz pisze: ↑26 lut 2021, 18:48 Rzeczywiście taka apteczka powinna znaleźć się na każdym wyjeździe wakacyjnym . Macie coś takiego ?My od kiedy zaczęliśmy jeździć na wakacje do Chorwacji czy Grecji - wyjazdy samochodowe, zawsze mamy apteczkę , która pomaga nam zaradzić w trudnych sytuacjach.
Tak, ja mam taką apteczkę zawsze na wyjazdach z tym że poza środkami opatrunkowymi i tymi na gorączkę mam też probiotyk proctolact i tabletki na alergię :)
gośka

Re: podróżna apteczka

Post autor: gośka »

Kilka rzeczy mam w swojej apteczce podróżnej, ale obowiązkowo nie może w niej zabraknąć probiotyku urolact. Jakoś infekcje układu moczowego potrafią się u mnie pojawić w najmniej odpowiednim momencie, także wolę być już przygotowana. Lepiej mieć wszystko przy sobie niż latać w obcym mieście czy kraju po aptekach.
Śmerfetka29

Re: podróżna apteczka

Post autor: Śmerfetka29 »

Apteczka różni się nieco od apteczki domowej.Przede wszystkim na wakacjach mamy więcej różnych urazów więc i środki opatrunkowe i dezynfekujące powinny być w większej ilości. Czasami na szczęście wystarczą domowe sposoby naszych babć. Nam babcia przekazała domowy sposób na ból gardła oparty na soku z cebuli.To mikstura na prawdę skuteczna i każdemu ja polecam.
AleksandraŚWITALSKA

Re: podróżna apteczka

Post autor: AleksandraŚWITALSKA »

Jeżeli jesteśmy w temacie podróżnej apteczki to ja taką robię rok w rok na wakacje. Wiadomo, że jeżeli dzieci jadą na wakacje to wszystko może się zdarzyć. Do mojej apteczki w tym roku doszły czopki na zaparcia eva qu bambini i powiem wam, że to moje tegoroczne odkrycie jeżeli chodzi o leki na zaparcia dla małych dzieci. Czopki mają super skład, są musujące a po aplikacji wydziela się dwutlenek węgla i woda, która daję naturalny poślizg dla kału.
włoda

Re: podróżna apteczka

Post autor: włoda »

macie w apteczkach jakieś produkty do uszu?? Niedawno córcia zaczęła mieć problemy ze słuchem, okazało się,że ma mocno zatkane ucho i dlatego nie dogaduje się z rówieśnikami bo podczas wspólnych zabaw nie zawsze dobrze słyszy co mówią inne dzieci, po przepłukaniu uszu zaczęłam jej regularnie psikać uszy sprayem vaxol z oliwą z oliwek, jak na razie wszystko jest w porządku i uszy się nie zatykają
Bolesław

Re: podróżna apteczka

Post autor: Bolesław »

Do podróżnej apteczki są pewne wymagania, powinno się móc ją kupić w normalnym sklepie, jednakże jeśli brakuje tylko kilku komponentów, ponieważ były używane, to warto zajrzeć tutaj https://ktomalek.pl/leki-przeciwgrzybiczne/k-1617/1 . Oprócz wielu specyficznych leków takich jak przeciwbakteryjne można tutaj znaleźć mnóstwo innych.
Magdalenka Jabłonka

Re: podróżna apteczka

Post autor: Magdalenka Jabłonka »

Ktoś wspomniał wcześniej o czopkach eva qu bambini???? Ja jestem bardzo wdzięczna w ogóle komuś , że takie czopki powstały bo tylko one ratują nam życie na wyjazdach. Moja córka tak samo na wyjazdach ma zaparcia i nic na to nie poradzę, byłam z tym problemem u lekarza i dzieję się tak jak zmienia się pewna nawykowość. Też się podpisuję pod tym faktem, że czopki mają świetny skład a fakt, że można ich używać po 2 roku życia jest zbawieniem bo niestety wiele takich środków jest dopiero od 6 roku życia.
Natalia

Re: podróżna apteczka

Post autor: Natalia »

@Magdalenka Jabłonka też znam te czopki. Córkę dopadały zaparcia gdy tylko zmieniała dietę. I to wcale nie musiała być zmiana duża. Także do apteczki podróżnej oprócz środków na goraczke, plastrów itp zaczęliśmy pakowac również czopki musujące. Potwierdzam, że są bardzo skuteczne. Działają szybko bo już do kilkunastu minut po aplikacji, ale nie gwałtownie.
Powiedziała mi o tych czopkach koleżanka, która stosowała je w wersji dla dorosłych. Szkoda, że nie znałam ich wcześniej...
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 64
Rejestracja: 31 mar 2019, 8:39

Re: podróżna apteczka

Post autor: kasiunia »

Jeśli dużo podróżujecie to taka apteczka podróżna jest niezbędna. Nigdy bowiem nie wiemy co podczas podróży może się wydarzyć. Wiadomo ,że w podróży trzeba być ubezpieczonym a jeśli podróżujecie z dziećmi jest to szczególnie ważne. W drobnych jednak sprawach jak udrażnianie nosa można radzić sobie we własnym zakresie. Trzeba jednak wiedzieć jak to zrobić i mieć do tego odpowiednie środki medyczne.
Agata

Re: podróżna apteczka

Post autor: Agata »

Podróżowanie to chyba jedno z najlepszych hobby jakie możemy sobie wymarzyć. Łączy w sobie nie tylko możliwość poznawania otaczającego nas świata ale przy okazji sprawia, że jesteśmy aktywni fizycznie. W internecie można znaleźć wiele fascynujących miejsc wartych naszego czasu oraz wysiłku. Jeżeli chodzi o podręczną apteczkę to musimy w niej mieć kilka podstawowych produktów. Nie trudno o takie problemy jak typowe otarcia czy zadrapania, szczególnie podczas chodzenia przez długie godziny. Patrząc na recenzje to maść na otarcia - https://www.boiron.pl/nasze-produkty/le ... eoplasmine sprawdzi się idealnie w takich przypadkach. Wszystko za sprawą wykorzystania naturalnych roślin jakie przyśpieszają cały proces regeneracji.
ODPOWIEDZ