Alkoholizm bliskiej osoby

Masz jakieś wątpliwości, szukasz porady? Zajrzyj tutaj.
Borówka

Alkoholizm bliskiej osoby

Post autor: Borówka »

Witam. Czy mieliście kiedyś do czynienia z osobą uzależnioną od alkoholu? Problem ten pojawił się u mnie w rodzinie. Kuzyn zaczął nałogowo spożywać napoje wyskokowe. Tłumaczenia jak negatywnie wpływa to na jego zdrowie w ogóle nie pomagają. Zastanawiamy się teraz nad zaszyciem. Czy jest to bezpieczny zabieg?
Paweł DB

Re: Alkoholizm bliskiej osoby

Post autor: Paweł DB »

Borówka pisze: ↑02 sie 2021, 16:19 Witam. Czy mieliście kiedyś do czynienia z osobą uzależnioną od alkoholu? Problem ten pojawił się u mnie w rodzinie. Kuzyn zaczął nałogowo spożywać napoje wyskokowe. Tłumaczenia jak negatywnie wpływa to na jego zdrowie w ogóle nie pomagają. Zastanawiamy się teraz nad zaszyciem. Czy jest to bezpieczny zabieg?
Podrzucam ciekawy artykuł z bloga Medyczny Detox, z którego dowiesz się jak nakłonić alkoholika do leczenia, polecam się zapoznać.
Petiś

Re: Alkoholizm bliskiej osoby

Post autor: Petiś »

Ośrodek Terapii Forest jest świetnym miejscem w którym pracują znakomici specjaliści. Możesz tam zgłosić się z problemem, zadzwonić czy coś aby uzyskać fachową pomoc i poradę. Pomogli mojemu tacie wyjść z alkoholizmu a był alkoholikiem przeszło 15 lat a także wielu innym osobom.
józka

Re: Alkoholizm bliskiej osoby

Post autor: józka »

Niestety mój mąż popadł w alkoholizm gdy stracił pracę. Przepijał wszystkie oszczędności, które mieliśmy. Na szczęście w końcu dał się namówić na leczenie i zapisał się do https://medox.org.pl/ . Terapia tutaj okazała się naprawdę skuteczna i w końcu teraz jest całkowicie trzeźwy
Michał45

Re: Alkoholizm bliskiej osoby

Post autor: Michał45 »

W przypadku leczenia alkoholizmu coraz bardziej powszechny wydaje się być temat dotyczący metody farmakologicznej. Jednym z najpowszechniejszych leków jest Esperal. Mój znajomy także poddał się zabiegowi wszycia Esperalu w Świnoujściu. Podstawowym celem działania Esperalu jest wywołanie reakcji awersyjnej, czyli strachu przed konsekwencjami spożywania alkoholu. Sam zabieg chirurgicznego zaszycia alkoholowego jest mało inwazyjny.
chwiłka

Re: Alkoholizm bliskiej osoby

Post autor: chwiłka »

A no alkoholizm to bardzo poważne uzależnienie z którym to trzeba walczyć. Dlatego też szukałam jakiś wskazówek od czego warto w takim przypadku zacząć. I tak też między innymi znalazłam ośrodek leczenia uzależnień Mental Relax. Jest to bardzo dobry ośrodek zatrudniający bardzo dobrze wykształcony personel medyczny dla którego niesienie pomocy to pasja której oddają się całym sercem.
Lód

Re: Alkoholizm bliskiej osoby

Post autor: Lód »

Problemy z uzależnieniem to straszna rzecz. Ciężko z tego wyjść, tym bardziej na własną rękę. Istnieją bowiem ośrodki terapii uzależnień. Osobiście poleciłbym wam ośrodek o nazwie Borowik. Znajdziecie tam fachowe wsparcie profesjonalistów w swoim fachu, co na pewno przyniesie wam korzyści w postaci uwolnienia się od uzależnienia. Moim zdaniem naprawdę warto.
żonka

Re: Alkoholizm bliskiej osoby

Post autor: żonka »

Alkoholizm jest na tyle popularną chorobą w naszym kraju, że spotyka wiele osób, nawet tych najbliższych. Na rynku jest mnóstwo dostępnych form leczenia. Do jednej z nich należy zaszycie alkoholowe lekiem Esperal. Z własnych doświadczeń wiem, że zabieg jest bardzo pomocny i skuteczny. Esperal wspomaga leczenie alkoholizmu ale proces ten powinien być połączony z psychoterapią. Więcej o zabiegu jest do przeczytania na stronie internetowej https://wszywka-wroclaw.pl/
olga845

Re: Alkoholizm bliskiej osoby

Post autor: olga845 »

Uzależnienie od alkoholu to jest bardzo ważne uzależnienie, osoba uzależniona powinna zgodzić się na pobyt w ośrodku leczenia uzależnień. I ja na sam początek znalazłam Ośrodek Leczenia Uzależnień Medox https://medox.org.pl/, w którym to mają bardzo dobrych terapeutów, z pomocą których na pewno uda nam się wyjść z danego nałogu.

ruch youtube
Tamara

Re: Alkoholizm bliskiej osoby

Post autor: Tamara »

ja mam męża ktory był nałogowym alkoholikiem i naprawdę to życie z nim wtedy było masakrą, miałam już go serdecznie dość i udało mi się go namówić na terapie, na wszywkę również. Zrobilł ją w centrum medycznym Galmedic i od tamtego czasu jest spokoj, jest w koncu normalny, nie pije cały czas, nawet już nie lubi, odrzuca go alkohol, to naprawdę wielka ulga dla całej rodziny. Czuliśmy się bezradni, ale na szczęście udało się znaleźć niedrogi sposób, który na dobre odciaga od alkohlu. Teraz efekty się utrzymują i mam nadzieję, że tak będzie już zawsze. Pozdrawiam
malinaa

Re: Alkoholizm bliskiej osoby

Post autor: malinaa »

Uzależnienia mogą mieć niszczący wpływ na życie. https://alkodoktor.pl/ zapewnia implant alkoholowy, który może pomóc w zarządzaniu spożyciem alkoholu i zmniejszyć ryzyko rozwoju uzależnienia od alkoholu.
ODPOWIEDZ