Jaki aparat fotograficzny?

Jaki aparat fotograficzny kupić? Gdzie znaleźć najlepszy rower? Dzielimy się recenzjami najlepszych sklepów ze sprzętem.
Awatar użytkownika
gubinko
Posty: 76
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:19

Jaki aparat fotograficzny?

Post autor: gubinko »

Szukam jakiegoś fajnego aparatu dla amatora. Zależy mi żeby robić dobre jakościowo zdjęcia (często wywołuje w dużych formatach), będę fotografować szczególnie dzieci, krajobrazy i różne uroczystości rodzinne. Chcę koniecznie robić zdjęcia z rozmytym tłem, kwota jaką mogę wydać to 1500 zł. Doradźcie konkretne modele.
Awatar użytkownika
Korniszon
Posty: 18
Rejestracja: 08 sty 2019, 17:56

Re: Jaki aparat fotograficzny?

Post autor: Korniszon »

Też jestem amatorem, ale robienie zdjęć przynosi mi dużo frajdy. Zaczynałem od sprzętu, który natychmiastowo drukował wykonane zdjęcia. Kupiłem go na stronce https://proclub.pl/ . Dzięki temu wiedziałem, co muszę jeszcze dopracować. Z czasem przyszedł właściwy moment na lepszy sprzęt i zdecydowałem się na linię Canona EOS. Jestem z niego zadowolony.
Awatar użytkownika
Obiezyswiat
Posty: 12
Rejestracja: 17 sty 2019, 16:40

Re: Jaki aparat fotograficzny?

Post autor: Obiezyswiat »

najlepsze teraz na rynku (w przystępnej cenie) są bezlusterkowce - ani to mały pierdolotek, ani wielka lustrzanka. Możecie wymieniać obiektywy, zazwyczaj mają już przyzwoite matryce, więc jakość obrazka jest w porządku. Polecam Olympusa jak i FujiFilm
Awatar użytkownika
AnnaFide
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2019, 11:59

Re: Jaki aparat fotograficzny?

Post autor: AnnaFide »

Nie mam tutaj żadnej wiedzy. Niestety nie jestem w stanie Ci pomóc.
Uczciwi ludzie nigdy nie powinni ukrywać twarzy.
Awatar użytkownika
marzena134
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:13
Kontakt:

Re: Jaki aparat fotograficzny?

Post autor: marzena134 »

Na początku, ja bym się skupiła na wyborze obiektywu. Ponieważ, każdy wie, że aparat to tylko 40% fotografii ;)
A więc po zakupie aparatu, sprawdź ofertę Sigmy https://sigma-foto.pl/obiektywy/ , mają szeroki wybór obiektywów do Canona/Nikona/Olimpusa... na każdą kieszeń :)
Awatar użytkownika
Staszkowic2
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2019, 1:03

Re: Jaki aparat fotograficzny?

Post autor: Staszkowic2 »

Takiego wyboru to trzeba dokonać samemu. Raczej nie znajdziesz pomocy na forum. Może chociaż jakiś ekspert się tu wypowie.
Uważam, że jesteśmy na tej ziemi, aby mieć tylu partnerów seksualnych, ilu zechcemy.
Awatar użytkownika
Tomasz96
Posty: 165
Rejestracja: 23 paź 2019, 19:08

Re: Jaki aparat fotograficzny?

Post autor: Tomasz96 »

Bardzo dużo zależy od tego, do czego będziecie wykorzystywali Wasz sprzęt. Jeśli liczycie na zdjęcia dobre jakościowo, to na pewno powinniście zainwestować w dobry aparat. Mnie pozytywnie zaskoczyła oferta, którą znalazłem w https://fotostrada.pl/aparaty-cyfrowe/bezlusterkowce Takie bezlusterkowce mogą się bardzo dobrze sprawdzić w kontekście profesjonalnych zdjęć.
Awatar użytkownika
Celestyna
Posty: 73
Rejestracja: 05 lis 2019, 18:36

Re: Jaki aparat fotograficzny?

Post autor: Celestyna »

Osobiście stwierdziłam, ze nie będę dla siebie kupować aparatu, ponieważ na te zdjęcia, które robię, wystarcza mi ten, który jest w smartfonie. Teraz jest wiele dobrych aplikacji do obróbki fotek tak jak na przykład Instafota. Jej presety idealnie się nadają do edytowania i dodawania różnych niesamowitych efektów. To w zupełności wystarczy gdy chcę zdjęcia wrzucać na Instagram lub Fb. W dodatku niewiele kosztuje.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 35
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:41

Re: Jaki aparat fotograficzny?

Post autor: AbiUbu »

A jakie akcesoria dokupujecie do swoich aparatów? Dodatkowe akumulatory i karty pamięci, lampy, filtry na obiektyw? Sporo jest tego, a wiadomo, że każdy bajer kosztuje. Mnie najbardziej interesują soczewki makro, bo z ich pomocą można robić zdjęcia obiektów, które są wokół nas w sposób naprawdę niezwykły i przejmujący.
Awatar użytkownika
Peter Wiggin
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2020, 19:22

Re: Jaki aparat fotograficzny?

Post autor: Peter Wiggin »

Bardzo ciekawe propozycje. Może na coś się skuszę.
Każda władza to przekleństwo (...) Najgorsi z nas zrobią wszystko, żeby ją zdobyć, a ci, którzy najlepiej by ją sprawowali, nie chcą takiego brzemienia. To jednak nie znaczy, że mogą bez końca unikać odpowiedzialności.
Awatar użytkownika
donald
Posty: 41
Rejestracja: 04 mar 2020, 18:51

Re: Jaki aparat fotograficzny?

Post autor: donald »

gubinko pisze: ↑07 sty 2019, 22:38 Szukam jakiegoś fajnego aparatu dla amatora. Zależy mi żeby robić dobre jakościowo zdjęcia (często wywołuje w dużych formatach), będę fotografować szczególnie dzieci, krajobrazy i różne uroczystości rodzinne. Chcę koniecznie robić zdjęcia z rozmytym tłem, kwota jaką mogę wydać to 1500 zł. Doradźcie konkretne modele.
Na Twoim miejscu postawiłabym na razie na aparat kompaktowy. Później możesz pomyśleć o lustrzance. Przejrzałem sobie modele w zakresie cenowym, który podałeś. Najlepszy wydaje mi się nikon Coolpix A900. Znajdziesz go między innymi w sklepie https://foto-szop.pl/aparaty-kompaktowe-c-1_10.html. Z tego co widzę, to spełnia twoje wymagania.
Awatar użytkownika
Marysia76
Posty: 192
Rejestracja: 19 lip 2019, 10:12

Re: Jaki aparat fotograficzny?

Post autor: Marysia76 »

Sony to w sumie jest pewniak, jeśli nie wiesz na jaki aparat czy kamerę się zdecydować. Nie wiem czy widziałeś, ale ostatnio nawet Sony zapowiedział, że wchodzi na rynek dronów. Możesz zajrzeć na https://megadron.pl/pl/blog/airpeak-son ... 02421.html, jakbyś chciał o tym trochę poczytać.
aśka

Re: Jaki aparat fotograficzny?

Post autor: aśka »

ja prowadzę sklep internetowy na razie nie za duży ale w przyszłości mam nadzieje, że mocno się rozrośniemy.
W związku z tym cały czas zastanawiam się nad wykonywaniem sesji produktowych samodzielnie.
Musiałabym kupić namiot fotograficzny 50 cm i oczywiście dobry aparat. Czy bez doświadczenia dam sobie z tym radę sama?
Sabimiła63

Re: Jaki aparat fotograficzny?

Post autor: Sabimiła63 »

Ja wszelkie mi potrzebne artykuły fotograficzne zakupiłam w outlecie bazarowisko tutaj https://bazarowisko.pl/outlet-inne-arty ... ykuly-foto. Różne części typu obudowy czy elementy obiektywów tam można znaleźć w dobrej cenie. Uratowało to jeden z moich aparatów.
Miroś

Re: Jaki aparat fotograficzny?

Post autor: Miroś »

Moim zdaniem warto sobie kupić kamerę profesjonalna. Aparat to jedno ale nagrania z kamery są zdecydowanie lepsze! Można ciekawsze pamiątki stworzyć. Na https://solectric.sklep.pl/kamery-profesjonalne macie ogromny wybór i naprawdę dobre jakościowo sprzęty
komiśka12

Re: Organizacja imprezy masowej - wymagania ustawy

Post autor: komiśka12 »

gubinko pisze: ↑07 sty 2019, 22:38 Szukam jakiegoś fajnego aparatu dla amatora. Zależy mi żeby robić dobre jakościowo zdjęcia (często wywołuje w dużych formatach), będę fotografować szczególnie dzieci, krajobrazy i różne uroczystości rodzinne. Chcę koniecznie robić zdjęcia z rozmytym tłem, kwota jaką mogę wydać to 1500 zł. Doradźcie konkretne modele.
Niestety nie kojarzę :/
-
Aborcja za granicą - Kliniki aborcyjne w Czechach od wielu lat zyskują dobre opinie i przyjmują pacjentki z całej Europy. Prawie 40% to kobiety z Polski, które zdecydowały się na zabieg usuwania ciąży.
ODPOWIEDZ