Okna pasywne w domu?

Polecamy najsmaczniejsze kawy i najbardziej funkcjonalne ekspresy. Najlepsze techniki i sprzęt do parzenia kawy.
Awatar użytkownika
Borken
Posty: 131
Rejestracja: 04 lip 2019, 11:50

Okna pasywne w domu?

Post autor: Borken »

Warto zamówić właśnie takie okna pasywne do domu?
Zastanawiam się, czy one mogą się dobrze sprawdzić w każdym budynku mieszkalnym.
Tutaj https://www.internorm.com/pl-pl/konsult ... pasywnego/ widziałam ciekawą stronkę, gdzie piszą więcej o tym, co je wyróżnia.
Może ktoś z was podpowie coś więcej od siebie? Mieliście okazję sprawdzić te okna w praktyce?
Awatar użytkownika
fiona45
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 14:02

Re: Okna pasywne w domu?

Post autor: fiona45 »

Każde okna mają coś w sobie. Jednak warto wybierać jakieś fajne i praktyczne z długą gwarancją. Ja tak myślę właśnie do domu o firmie drutex która od wielu lat produkuje przede wszystkim okna ale też drzwi czy rolety. W jednej firmie bym mogła wykonać całe zlecenie.
Awatar użytkownika
obenka
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2019, 13:31

Re: Okna pasywne w domu?

Post autor: obenka »

Borken tej firmy nie znam, nawet nikt ze znajomych nie ma więc nie doradzę Ci w kwestii akurat tej firmy. Natomiast moja koleżanka jako jedyna spośród osób, które znam ma dom pasywny. Jak mi powiedziała o tym to bardzo chciałam zobaczyć, jak taki dom wygląda. Ku mojemu zaskoczeniu dom wyglądał normalnie. Był minimalistyczny w kształcie bryły ale generalnie wizualnie wyglądał jak normalny dom. Ona mi opowiadała o tym, co jest ważne w przypadku budownictwa pasywnego. Mówila też właśnie o oknach, że musza mieć niski parametr Uw, muszą być szczelne, ciepłe i na prawdę solidne. Oni mają akurat z Oknoplast okna ale modelu Ci nie powiem bo nazwa była 3 członowa i nie pamiętam :d Generalnie byli bardzo zadowoleni z tych okien, generalnie z tego, że zdecydowali się na budownictwo pasywne. Duża oszczędność.
Awatar użytkownika
gament
Posty: 535
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:34

Re: Okna pasywne w domu?

Post autor: gament »

Warto zajrzeć na tę strone aby dowiedzieć się więcej o tym temacie: https://lestore.pl/sklep/rolety-materialowe
Awatar użytkownika
donald
Posty: 41
Rejestracja: 04 mar 2020, 18:51

Re: Okna pasywne w domu?

Post autor: donald »

Przed ostatecznym wyborem sprawdzaliśmy ofertę kilku producentów okien oraz drzwi. Interesowały nas jedynie energooszczędne okna starogard. Ostatecznie zamówiliśmy wszystkie od producenta "OLA" http://www.ola-kaliska.pl/kontakt/. Mamy je już kilka lat i jesteśmy zadowoleni, tym bardziej, że sporo oszczędzamy na rachunkach.
Awatar użytkownika
heibe
Posty: 44
Rejestracja: 23 cze 2019, 20:01

Re: Okna pasywne w domu?

Post autor: heibe »

Ja tam wolę bardziej tradycyjne okna czyli z PVC. Bo jednak co tradycyjne to tradycyjne dlatego też i ja nie szukam żadnych innych. Ale z tego co się dowiedziałam to moi sąsiedzi postawili na taki rodzaj okien i są z nich zadowoleni. Także jest to kwestia indywidualna. Jak szukacie takich tradycyjnych solidnie wykonanych okien to ja polecam firmę Drutex, w której to znajdziecie wszelkiego typu okna z PVC, aluminium czy też okna drewniane i to w dobrej cenie
Awatar użytkownika
Ericksot
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2020, 18:59

Okna pasywne w domu

Post autor: Ericksot »

What curious question
komiśka12

Re: Organizacja imprezy masowej - wymagania ustawy

Post autor: komiśka12 »

obenka pisze: ↑28 lut 2020, 9:06 Borken tej firmy nie znam, nawet nikt ze znajomych nie ma więc nie doradzę Ci w kwestii akurat tej firmy. Natomiast moja koleżanka jako jedyna spośród osób, które znam ma dom pasywny. Jak mi powiedziała o tym to bardzo chciałam zobaczyć, jak taki dom wygląda. Ku mojemu zaskoczeniu dom wyglądał normalnie. Był minimalistyczny w kształcie bryły ale generalnie wizualnie wyglądał jak normalny dom. Ona mi opowiadała o tym, co jest ważne w przypadku budownictwa pasywnego. Mówila też właśnie o oknach, że musza mieć niski parametr Uw, muszą być szczelne, ciepłe i na prawdę solidne. Oni mają akurat z Oknoplast okna ale modelu Ci nie powiem bo nazwa była 3 członowa i nie pamiętam :d Generalnie byli bardzo zadowoleni z tych okien, generalnie z tego, że zdecydowali się na budownictwo pasywne. Duża oszczędność.
Długo szukałam informacji na ten temat, dzięki.
-
Aborcja Słowacja - Na Słowacji panuje bardzo liberalne prawo aborcyjne w związku z usunięciem ciąży. Aborcja na Słowacji jest legalna. Nie istnieją żadne przeszkody prawne.
ODPOWIEDZ