własny dom -

Inne tematy.
zdziśko

własny dom -

Post autor: zdziśko »

W całym procesie budowy domu niezmiernie ważny jest wybór odpowiedniego projektu. Nie warto się spieszyć, trzeba cierpliwe oglądać różne projekty, porównywać je ze sobą i w końcu traficie na ten właściwy dom. Skąd wiem? W ubiegłym roku sama szukałam projektu domu dla mojej rodziny. Po wielu tygodniach poszukiwań znalazłam idealny dom w pracowni MG Projekt www.mgprojekt.com.pl, którą wam serdecznie polecam. Teraz akurat mają niezłą promocję i przy zamówieniu gotowego projektu możecie dostać zestaw gratisów o wartości ponad 2000 zł.
zdziśB

Re: własny dom -

Post autor: zdziśB »

Ja myślę o własnym domu, ale nie będę budować tylko kupię gotowy dom. Ostatnio znalazłem ofertę biura nieruchomości tu https://www.cn-kaczmarek.pl/ To buro z długoletnim doświadczeniem. W ofercie mają domy na sprzedaż na terenie powiatu pszczyńskiego, cieszyńskiego, bielskiego, rybnickiego oraz Jastrzębia-Zdroju. Poza tym dla swoich klientów przygotowali pakiet dodatkowych usłyg w którym znajdują się ubepieczenia i kredyty. Skorzystam z danych kontaktowych by poznać więcej szczegółów.
Daria M.

Re: własny dom -

Post autor: Daria M. »

My też z mężem planujemy własny dom, bo dzieci już podrastają i każde chce mieć własny pokój.
Na razie jesteśmy na etapie planowania. Kupić dom, czy działkę i zacząć wszystko od podstaw. Plan, [ur=]https://dom.edu.pl/kosztorys-budowy-domu/]kosztorys budowy domu[/url] i wreszcie sama budowa. Z jednej strony chciałoby się szybko, tu więc zaletą byłoby kupno gotowego domu, a z drugiej strony chciałoby się urządzić wszystko pod siebie, pod swój gust, więc głos pada na samodzielną budowę.

Jak myślicie co byłoby tańsze? Kupno, czy samodzielna budowa, oczywiście w miarę możliwości oszczędna?
Bigboś

Re: własny dom -

Post autor: Bigboś »

Często na tym forum ludzie chwalą się swoimi projektami domów, dlatego i ja postanowiłam się pochwalić domem, który my budujemy. Dom nazywa się Hiacynt https://www.mgprojekt.com.pl/hiacynt, ma nieco ponad 200 m2 i zauroczył nas od pierwszej chwili. Podoba nam się w nim to, że w razie potrzeb można partiami wykańczać poddasze, a na początku można mieć zrobiony tylko dół gdzie są dwie sypialnie. Wiem, że jeszcze długa droga przed nami, ale bardzo się cieszę, że w końcu wyprowadzimy się z bloku.
Mirek77

Re: własny dom -

Post autor: Mirek77 »

Własny dom to przeważnie duże koszty utrzymania. Ale czy zawsze? Niekoniecznie tak musi być, ale aby zabezpieczyć się przed wysokimi rachunkami np. za ogrzewanie, powinniśmy zainwestować w nowoczesne rozwiązania w tym zakresie. Jednym z nich jest ocieplanie pianką poliuretanową Wrocław. Nie tylko obniża ono koszty związane z utrzymaniem odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku, ale także jest gwarancją na uniknięcie remontu. Piana PUR jest niezwykle trwała i pełni swoje funkcje nawet przez kilkadziesiąt lat. To duża zaleta w porównaniu do innych termoizolatorów.
paulaa

Re: własny dom -

Post autor: paulaa »

Nie dość, że mam w swoim dylemacie wiele do powiedzenia, to jeszcze po prostu można się zdecydować na coś nie sensownego, dlatego po prostu może poszerzymy tą wiedzę? Jestem tak jakoś mocno wszystkim obciążona, a jako że dystrybucja ciepła jest dla mnie ważna, to ciekawi mnie, jak do tego podchodzicie. Dajcie znać.
michal2468

Re: własny dom -

Post autor: michal2468 »

Jeśli szukacie dobrych i sprawdzonych produktów do sprzątania czy artykułów do domu to sprawdźcie na stronę produkty amway to dobre ekologiczne produkty. Moim zdaniem warto u nich kupować bo są też atrakcyjne ceny.
ODPOWIEDZ