Uzależnienie

Inne tematy.
Beatka

Uzależnienie

Post autor: Beatka »

Ostatnio czytałam dosyć sporo na temat różnych ludzkich nałogów i tak sobie rozmyślałam, że gdybym miała taki problem to z pewnością próbowałabym z tego wyjść. Skontaktowałabym się z jednym z najlepszych prywatnych ośrodków terapii uzależnień Nefo. To podobno bardzo dobra placówka lecznicza, którą chwalą osoby leczące się w niej. Psychoterapeuci z całym zaangażowaniem wspierają uzależnionych.
Awatar użytkownika
Sofia
Posty: 49
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:53

Re: Uzależnienie

Post autor: Sofia »

Ja również ostatnio dużo czytam o uzależnieniach. Po tym jak natrafiłam na artykuł ze statystykami osób uzależnionych w Polsce zaczęłam się przejmować tym tematem. Jeden z najlepszych który czytałam w ostatnim czasie to ten o uzależnieniu od alkoholu - https://ki24.info/pl/652_materialy_part ... szczy.html
Jeżeli interesują Pani takie tematy bardzo polecam do przeczytania!
Awatar użytkownika
Renti
Posty: 63
Rejestracja: 18 sty 2019, 16:03

Re: Uzależnienie

Post autor: Renti »

Dobrze, że istnieje tak wiele placówek, w których można odbyć leczenie w przypadku nałogu. Choćby taki ośrodek terapii uzależnień Lewin. Mojej sąsiadki mąż w nim przebywa i naprawdę powoli dochodzi do siebie. Trzymam kciuki aby powrócił do normalnego życia w trzeźwości. Jednak nic by nie zdziałał, gdyby nie wsparcie bliskich.
Baaśka

Re: Uzależnienie

Post autor: Baaśka »

Gdyby to było takie proste, to wokoło nie byłoby ludzi uzależnionych. Na pewno dwa słowa nie wystarczą. Nałóg to nałóg. Nieważne czy alkohol, narkotyki czy papierosy. Schemat jest ten sam. Wiem, bo moja bliska przyjaciółka miała duży problem z paleniem. Początkowo dużo z nią rozmawiałam, wysyłałam linki o szkodliwości dymu tytoniowego https://recigar.pl/skladniki-dymu-tytoniowego/. Nic nie pomagało. Dopiero wizyta u lekarza i rzeczywisty stan jej płuc do niej przemówiło.
Awatar użytkownika
gament
Posty: 535
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:34

Re: Uzależnienie

Post autor: gament »

Ostatnio na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego nie zwlekaj i kliknij w ten w ten odnośnik.. https://wroblewskiterapia.pl/
Bożena

Re: Uzależnienie

Post autor: Bożena »

Uzależnienie nie jest tylko od alkoholu może być też uzależnienie od pracy. Mój tata całymi dnami spędza w pracy. Nie ma czasu dla mamy i dla mnie. Myślę, że ośrodek terapii uzależnień Nefo mógł by mu pomóc, chce aby nasze życie wróciło do normalności. Chce mieć znowu tatę.
Buźka

Re: Uzależnienie

Post autor: Buźka »

Uzależnienie to spory problem ale dopóki sami nie uświadomimy sobie skali tego problemu na próżno szukać lekarstwa. Najlepiej podjąć terapię u specjalistów. Dobrą opinię ma Ośrodek Terapii Uzależnień Madarvit więc wydaje mi się, że to dobry wybór zwłaszcza że leczą tam wiele różnych typów uzależnień.
krzyś89

Re: Uzależnienie

Post autor: krzyś89 »

Czasem łatwo powiedzieć, jednak będąc uzależnionym podejście całkowicie się zmienia. Zacznijmy od tego, że np. alkoholik zwykle nie dostrzega żadnego problemu, nie chce dać sobie pomóc i uważa, że wszystko ma pod kontrolą. I z pewnością mogą potwierdzić to osoby, które miały do czynienia z uzależnionym. Mnie udało się pokonać nałóg dzięki zaszyciu alkoholowemu w Oleśnicy. Jest to naprawdę skuteczna metoda i polecam poczytać więcej na ten temat, jeśli chcecie pomóc bliskiej osobie.

gok ślemień
Awatar użytkownika
Celestyna
Posty: 73
Rejestracja: 05 lis 2019, 18:36

Re: Uzależnienie

Post autor: Celestyna »

Ja też chciałam się trochę więcej dowiedzieć na temat nałogów, ponieważ moja przyjaciółka chyba bierze za dużo leków. Najgorzej, jak ktoś już przestaje mieć umiar i nie kontroluje tego. Nawet znalazłam namiary na Ośrodek Terapii Mental Relax, w którym mogłaby przejść terapię.
ODPOWIEDZ