okolice intymne - świąd

Inne tematy.
Awatar użytkownika
Dimitra
Posty: 94
Rejestracja: 14 maja 2019, 21:56

okolice intymne - świąd

Post autor: Dimitra »

Co robicie gdy dopada was infekcja w okolicach intymnych ? Macie jakieś skuteczne sprawdzone sposoby? Wiecie, może takie domowe albo coś w tym stylu?
Awatar użytkownika
majcia87
Posty: 99
Rejestracja: 15 maja 2019, 0:41

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: majcia87 »

to moze byc objaw jakies infekcji lub zakazenia, dlatego nie ma co zwlekac i warto wybrac sie do lekarza. poczytaj sobie o tym na https://tantumrosa.pl/swiad-pochwy/ - moze Ci to cos wyjasni :)
Awatar użytkownika
turkaweczka
Posty: 22
Rejestracja: 23 cze 2019, 9:29

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: turkaweczka »

ooj domowych to raczej nie ma.. przy takich problemach to tylko lekarz i cytologia.. u mnie wyszla nieprawidlowa wiec stosowalam zel dopochwowy papilocare bo tak mi polecila farmaceutka i on jest rewelacyjny ! za miesiac mam ponowna cytologie i kontrolę ale ja juz widze poprawe
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 208
Rejestracja: 23 paź 2019, 16:55

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: lajla »

Myślę, ze jeżeli ból dokucza Ci od dłuższego czasu, a żadne maść ani bandaże nie pomagają, to czas najwyższy udać się do lekarza. Sama musiałam zainteresować się specjalistą dla mojej córki, ponieważ często bolała ją głowa dopadał ją kaszel. Tutaj : https://lekarzebezkolejki.pl/pulmonolog/warszawa szybko i łatwo umówiłam sie do lekarza bez wychodzenia z domu.
Marina
Posty: 426
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:17

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: Marina »

Niestety świąd i pieczenie okolic intymnych to nic przyjemnego, a jest dość często występującą dolegliwością, zwłaszcza u kobiet. Warto wówczas udać się do lekarza ginekologa, a w międzyczasie zastosować jakiś środek działający przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Ja na przykład zawsze mam w domu Octenisept, który sprawdza się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
pukla123
Posty: 65
Rejestracja: 22 wrz 2019, 16:57

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: pukla123 »

Idz do dobrego ginekologa. Ja polecam https://www.medica2000.com.pl/ to fajna , kameralna przychodnia, bardzo miły personel, szybkie terminy wizyt oraz badań i konkurencyjne ceny.
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 47
Rejestracja: 31 sie 2019, 7:34

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: foxi »

Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne jednak najczęściej jest to stan zapalny pochwy .To nic takiego , lecz trzeba wiedzieć jak z takimi sytuacjami postępować.Otóż od pewnego czasu jest dostępny świetny lek o nazwie octenisept. Na prawdę pomaga w takich sytuacjach.
Maryśka

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: Maryśka »

Rzeczywiście , wiedza w takich wypadkach jest kluczowa. Oczywiście bez leku, który będzie skuteczny także nic nie zdziałamy. Na przykład co na stany zapalne sromu ? Czy potraficie sobie radzić z takimi dolegliwościami? Oczywiście na początku z pewnością pójdziecie do lekarza ale później nie jest to konieczne; trzeba uzbroić się w wiedzę i skuteczny lek - octenisept.
Awatar użytkownika
majcia87
Posty: 99
Rejestracja: 15 maja 2019, 0:41

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: majcia87 »

Takie odczucie swedzenia moze byc po prostu tez zwiazane z suchoscia pochwy. Ja tak mialam po ciazy przykladowo i lekarz zalecil mi zel nawilzajacy. Kupilam sobie feminum na bazie wody, wydajny, przyjemny w uzyciu i naprawde pomagal :) co najwazniejsze
Danka Ł

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: Danka Ł »

Na takie problemy to najlepsze są globulki dopochwowe Cicatridina minę po operacji ginekologicznej dopadły świąd oraz suchość pochwy :( dzięki tym globulką odbudowała sie moja błona śluzowa. Leczenie trwało kilka dni ale później po dolegliwościach nie było śladu

szklana butelka do wody
Awatar użytkownika
nowacka
Posty: 63
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:35

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: nowacka »

Nie wolno takich rzeczy lekceważyć, u mnie też występowały częste infekcje i lekarz stwierdził że przyczyną może być także hpv, zalecił stosowanie papilocare przez kilka miesięcy i kazał przyjść na badanie cytologiczne, zmiany powinny się cofnąć do tego czasu
mała

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: mała »

Ostatnio czytałam artykuł na stronie Octenicare.pl ciekawy artykuł co na odparzenia pachwin. Okazuje się, że Octenicare jest wręcz idealny w tym przypadku, jak i w wielu innych dolegliwościach, dlatego warto zaznajomić się z jego składem i poczytać trochę na ich stronce. Polecam.
Kaśka Len

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: Kaśka Len »

W momencie pojawienia się pierwszych oznak infekcji okolic intymnych, od razu stosuję krem na grzybicę narządów płciowych, który poleciła mi koleżanka https://zagojeni.pl/otarcia-skaleczenia ... to-sposob/. Łagodzi świąd i dodatkowo zmniejsza zaczerwienienie.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 247
Rejestracja: 07 gru 2019, 18:24

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: Kamilla36 »

Nie łatwo jest rozprawić się z infekcjami intymnymi - wiem to z doświadczenia. Ciężko było mi znaleźć coś co pomoże mi na dłużej. Zazwyczaj zaraz po odstawieniu leków znów pojawiały się objawy infekcji.. Dopiero Octenisept pomógł mi na dłużej i jest znacznie wygodniejszy w stosowaniu od tradycyjnych maści, tabletek i globulek.
Awatar użytkownika
gament
Posty: 535
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:34

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: gament »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań, kliknij w ten link aby poszerzyć swoją wiedzę. https://zzpp-kk.pl/dlaczego-nie-nalezy- ... -impotent/
łoś

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: łoś »

Wiecie co, jeżeli przydarzyła wam się infekcja intymna, to nie ma powodów do dramaturgii. To się może zdarzyć każdemu :) A jeśli chodzi o to, co na stan zapalny pochwy to od siebie mogę polecić wam produkt firmy Octenisept. Na mnie działa rewelacyjnie w takich sytuacjach.
Perełka

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: Perełka »

Infekcje intymne potrafią prawdziwie wymęczyć. Najgorsze jest w nich to, że jak już raz się pojawią, lubią nawracać. Przy okazji ostatniej infekcji, postanowiłam wypróbować dobrze znany mi z czegoś innego preparat - Octenisept. Okazał się bardzo skuteczny! Do tego jest łatwy i komfortowy w użyciu.
pęczek

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: pęczek »

Idź do lekarza. Leki bez recepty pomagają doraźnie, też próbowałam. Wiele nich tylko maskuje objawy. Lek się kończy wszystko wraca. Ja się tak leczyłam sama i wracało, wracało. Poszłam do mojej Pani ginekolog dr Dąbkowskiej z https://babkamedica.pl/ , zrobiła wymaz. Dała leki doustne dla mnie i partnera. Oprócz tego leki dopochwowe, maść. I po tym wszystkim zapobiegawczo przez pół roku probiotyk. Leczenie samemu bez sensu. Kasy wydasz pełno a i tak Ci wróci.
Awatar użytkownika
andromeda
Posty: 68
Rejestracja: 11 wrz 2019, 11:05

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: andromeda »

Dokładnie i ja na dodatek jestem za tym żeby chodzić do lekarzy prywatnie, zwłaszcza ginekologów. Choruję na endometriozę i mogę już teraz powiedzieć że dopiero w szpitalu Medicover lekarze potrafili mi pomóc. Przeprowadzili bardzo skomplikowany zabieg jej usuwania w asyście robota da vinci. Na nfz nie można liczyć na takie zabiegi
Tośka21

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: Tośka21 »

W takich sytuacjach najlepiej wybrać się do lekarza, bo tylko w ten sposób będziecie w stanie szybko i skutecznie wdrożyć odpowiednie leczenie. Ja na pewno mogę Wam już teraz podpowiedzieć, byście zajrzeli do https://ktomalek.pl/srodki-do-dezynfekcji-skory/k-52/1 i tam sprawdzili dostępność leków przepisanych Wam przez lekarza. Warto z tego korzystać, bo to może bardzo ułatwić Wam życie.
Władysław

Re: okolice intymne - świąd

Post autor: Władysław »

Jasna sprawa. Ja na pewno mogę Wam już teraz zasugerować, byście w pierwszej kolejności zastanowiły się, co faktycznie mogłoby sprawdzić się najlepiej w kontekście poprawy stanu Waszego zdrowia. Pamiętajcie, że przecież na stronei https://lekarzebezkolejki.pl/specjaliza ... pulmonolog macie dostęp do informacji o dobrych lekarzach, więc warto to wykorzystać.
ODPOWIEDZ